۱۳۹۶ يکشنبه ۷ خرداد
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور شهری و شوراها دفتر امور شهری و شوراها
صفحه اصلی
1394/07/16 جلسه گردهمايي شهرداران استان برگزار گرديد
جلسه گردهمايي شهرداران استان برگزار گرديد

 

 

گردهمايي شهرداران محترم روز چهارشنبه مورخ 94/07/08 در محل ساختمان استانداري و با حضور معاونت محترم هماهنگي امور عمراني استانداري ، مدير كل محترم دفتر امور شهري و شوراها ، مدير كل محترم دفتر فني،شهرداران محترم ، و مدير عامل محترم سازمان همياري شهرداريها برگزار گرديد .

 

در ابتداي جلسه مهندس شهابي  مدير كل محترم دفتر امور شهري و شوراها ضمن تبريك دهه ولايت و تبريك روز آتشنشاني و خدمات ايمني و تسليت فاجعه منا پيرامون گزارش عملكرد شهرداريها در شش ماهه سال 94 بياناتي را ايراد فرمودند.

 

توجه به مباحث حقوق و مزاياي پرسنل شهرداريها ، توجه به مباحث عملكرد مالي شهرداريها ، روند و نحوه بازرسي هاي انجام شده از شهرداريها و سازمان هاي تابعه شهرداري و انعكاس بيشتر خدمات ارائه شده و تسهيلات داده شده توسط دولت تدبير و اميد از سرفصل هاي صحبت ايشان بود.

 

در ادامه مهندس اطميناني مدير كل محترم دفتر فني استانداري ضمن بيان اين نكته كه بخش قابل توجهي از اعتبارات تملك دارايي در اختيار شهرداريهاست توجه به محدوديت هاي استان و عملكرد دقيق و هوشمندانه را بسيار مهم عنوان كرد.

 

 وي در ادامه تعدادي از مسائل  و مشكلات مبتلابه شهرداريها نظير مشكلات صدور پروانه هاي ساختماني ،مسائل مربوط به تغيير كاربري در كميسيون ماده 5 ، طرح هاي جامع و تفصيلي شهرها ، مشكلات مربوط به عدم تامين پاركينگ  كاربري مسكوني و تجاري  ، نظارت بر ساخت و سازهاي غير مجاز ، لزوم تشكيل به موقع كميسيون هاي ماده 100 ، توجه به  تاييديه هاي استحكام بناي صادره  ، توجه به مناسب سازي فضاي شهري جهت تردد معلولين ،طرح هاي جدا سازي آب شرب از فضاي سبز از مهمترين مسائلي بود كه ايشان در جمع شهرداران به آن پرداختند.

 

در ادامه تعدادي از شهرداران استان ضمن بيان گزارش عملكرد شهرداري به عنوان مهمترين دستگاه خدمات رسان در جامعه به بيان مشكلات و مسائل مبتلا به مديريت شهري پرداختند.

 

سپس سرهنگ رضايي فرمانده پليس راهور استان گزارشي از تصادفات منجر به فوت يا مجروحيت در سطح شهرهاي استان در بازه زماني شش ماهه نخست سال 1394 ارائه نمودند و ضمن تشكر از اقدامات همه شهرداريهاي استان در زمينه تشكيل ستاد مهر و فصل بازگشايي مدارس نقش شهرداريها را در زمينه بهبود كيفيت عبور و مرور شهري بسيار مهم ارزيابي نمودند و با اعلام آمادگي در زمينه ارائه فهرست نقاظ حادثه خيز شهرها كه توسط عوامل پليس شناسايي شده اند توجه و دقت نظر شهرداران محترم را براي اصلاح اين نقاط و ايمن سازي معابر و تقاطع ها را خواستار شدند.

 

در پايان جلسه معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان جنوبي ضمن تشكر از فعاليت هاي شهرداران فرمودند  شهرداران مي بايست با هماهنگي ساير مسئولين شهري خصوصاً نماينده عالي دولت در شهرستان در راستاي ارائه خدمات مناسب به شهروندان از همه توان و ظرفيت كاري و اداري خود استفاده كنند.

 

مهندس نخعي نژاد، كاهش منابع آبي و تامين آب شرب را يكي از موضوعات و دستوركارهاي مهم دانستند كه رعايت اين مهم در استانها همواره بايد مورد توجه همه مسئولين و مديران باشد. ايشان خاطر نشان ساخت: شهرداران نقش بسيار مهمي در استفاده بهينه از منابع آبي و جلوگيري از مصرف بي رويه آب در شهرها برعهده دارند.

 

ايشان مديريت مصرف را يكي از مهمترين سياست هاي كاري دولت در اين زمينه در استان دانست و تصريح كردند : جداسازي آب شرب از آب كشاورزي و نيز آب مورد نياز براي مصارف فضاي سبز مي تواند كمك شاياني در اين زمينه بنمايد.

 

وي به موضوع مديريت بحران در شهرهاي استان به عنوان يك موضوع مهم كاري اشاره كرد و ادامه داد: شهرداران در واقع مسئولين مديريت بحران در شهرهاي تحت مديريت خود هستند و نقش مهمي در اين زمينه برعهده دارند و در جهت  تشكيل ستاد مديريت بحران در شهرداريها و تشكيل جلسات منظم و برنامه ريزي مناسب تاكيد نمودند.

 

ايشان  به نزديك شدن فصل سرما و نيز احتمال بارندگي در شهرهاي استان اشاره كردند و ادامه دادند : شهرداران عزيز مي بايست از هم اكنون پيش بيني ها و برنامه هاي ريزي هاي لازم را به منظور مديريت بحران هاي احتمالي و كاهش خسارات ناشي از اين امر به انجام برسانند.

 

ايشان به موضوع آموزش شهرداران در بخش هاي مختلف اشاره كردند و گفتند: مسئولين ذي ربط بايد نسبت به برگزاري كلاس ها و دوره هاي آموزشي متناسب با ماموريت ها و وظايف شهرداريها  اقدام كنند تا بتوان از منابع ،امكانات و اعتبارات موجود بهترين بهره برداري را به انجام رساند.

 

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار خراسان جنوبي، به افزايش تصادفات جاده اي در استان به عنوان يك معضل اشاره كرد و ادامه داد: هرچند با تدابير اتخاذ شده و اقدامات مناسب دستاوردهاي خوبي حاصل شده است اما  اين موضوع و راه هاي كاهش خسارات جاني و مالي در اين زمينه بايد در شوراي ترافيك شهرهاي استان مطرح و راه هاي رسيدن به اهداف مورد نظر به صورت كارشناسي بررسي شود. ايشان به تفاهم و تعامل شهرداران و پليس راهور براي پيشگيري و به حداقل رساندن تصادفات و خسارات درون شهري تاكيد و مقرر نمودند تا در جلسات آتي شهرداران و فرماندهي پليس راهور گزارش اقدامات اثر بخش در اين زمينه را ارائه نمايند.

 

مهندس نخعي نژاد، در بخش ديگري از سخنان خود به برگزاري انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و نيز مجلس خبرگان رهبري در سال جاري اشاره كرد و ادامه داد: شهرداران به عنوان متوليان امور شهري نبايد به هيچ فرد و يا گروهي اجازه دهند كه از امكانات در اختيار شهرداري ها له يا عليه جناح و يا گروه خاصي استفاه كند.

وي با بيان اينكه شهرداري ها بايد همكاري لازم در زمينه برگزاري هرچه باشكوه تر انتخابات را داشته باشند، تصريح كرد: حضور گسترده مردم در پاي صندوق هاي راي، مهمترين هدف در زمينه برگزاري انتخابات است.

 


 

تعداد بازدید: 1063
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal