۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور شهری و شوراها دفتر امور شهری و شوراها
صفحه اصلی
1396/10/07 افشاني: لايحه استخدامي شهرداري ها در انتظار طرح در صحن علني مجلس است
افشاني: لايحه استخدامي شهرداري ها در انتظار طرح در صحن علني مجلس است

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور گفت: لايحه استخدامي شهرداري ها كه به منظور ساماندهي امور اداري و استخدامي شهرداري‌هاي كل كشور تهيه و از سوي دولت تقديم مجلس شوراي اسلامي شده، در كميسيون تخصصي به تصويب رسيده و در ادامه بايد در صحن علني مجلس مطرح شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، سيد محمدعلي افشاني كه در ديدار با جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، شهرداران و روساي شوراهاي حوزه هاي انتخابيه سخن مي گفت، افزود: در صورت تصويب ماده واحده اين لايحه در صحن علني مجلس شوراي اسلامي، آيين نامه اداري استخدامي شهرداري توسط وزارت كشور و سازمان اداري و استخدامي كشور تنظيم و در سير مراحل قانوني تصويب قرار خواهد گرفت.

وي در ادامه با بيان اينكه در حال حاضر يكي از مشكلات شهرداري ها وجود نيروي مازاد بدون تخصصي است كه بخش اعظم اعتبارات شهرداري صرف پرداخت حقوق آنها مي شود، تاكيد نمود: بكارگيري نيرو در شهرداري ها خارج از مقررات و ضوابط تعيين شده، ممنوع است.

افشاني با تاكيد بر اينكه شورا و شهرداري اگر به فكر آينده اي خوب براي شهرها هستند، بايد به فكر تحول در حوزه منابع انساني باشند، افزود: متاسفانه در حال حاضر جاي دانشجويان ممتاز دانشگاه هاي معتبر كشور و نخبگان دانشگاهي، كه در حقيقت ثروت و سرمايه آينده شهرها هستند، در شهرداري ها خالي است كه با توجه به تخصص و دانش خود با تعريف و اجراي پروژه هاي زيرساختي، طرح هاي درآمدزا و اشتغال زا و اجرا و اتمام پروژه با هزينه كمتر و كيفيت مطلوب؛ براي شهر مفيد باشند.

رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور همچنين نگاه بخش اعظم شهرداري ها به كمك هاي دولتي براي اداره شهر را يكي ديگر از مشكلات با توجه به محدوديتهاي مالي دولت برشمرد و با تاكيد بر ضرورت تغيير در اين نگاه به اداره شهر گفت: شهرداري ها براي اجراي پروژه و توسعه زيرساختهاي شهر راهي جز شناسايي مزيت هاي شهر و منطقه خود به منظور ايجاد منابع درآمدي پايدار و جذب سرمايه گذار ندارند.

افشاني در ادامه به برنامه ريزي هاي دولت به منظور كمك به مديريت پسماندها در لايحه بودجه سال 1397 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي اشاره و ابراز اميدواري نمود كه با حمايت نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از اين موضوع، اقدامات خوبي براي ساماندهي پسماندهاي شهري و روستايي انجام شود تا شاهد كاهش آسيب هاي ناشي از دفن غير اصولي پسماندها، كاهش آلودگي هاي زيست محيطي و حفظ طبيعت و محيط زيست باشيم.

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور افزود: همچنين كليات لايحه كمك به ساماندهي پسماندهاي عادي با اولويت استانهاي ساحلي و كلان شهرها با مشاركت بخش غير دولتي نيز كه از سوي دولت تقديم مجلس شوراي اسلامي شده، در كميسون تخصصي تصويب و نمايندگان در حال بررسي جزييات آن هستند.

وي اضافه كرد: طرح هاي داراي توجيه اقتصادي و درآمدزاي شهرداري ها را براي اعطاي تسهيلات به بانك معرفي مي نماييم.

وي افزود: مناقصات مربوط به تامين ماشين الات موردنياز شهرداري ها و دهياري ها شامل حمل زباله، آتش نشاني و حمل متوفي‌تمام شده و پس از توليد، بسرعت توزيع مي شود.

افشاني همچنين تاكيد نمود: در قانون برنامه ششم توسعه، قوانين بودجه سنواتي كشور، قوانين شهرداري ها و شوراها و ساير قوانين مرتبط با مديريت شهري، ظرفيتهاي خوبي براي ايجاد درآمدهاي پايدار و بهره گيري از اعتبارات دولتي براي اجراي پروژه هاي شهري لحاظ شده كه ضرورت دارد توجه ويژه به اين قوانين داشت.

تعداد بازدید: 70
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal