۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ آذر
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر امور شهری و شوراها دفتر امور شهری و شوراها
صفحه اصلی
1396/09/10 افشاني: به كار گيري نيروي انساني خارج از مقررات در شهرداريها ممنوع است
افشاني: به كار گيري نيروي انساني خارج از مقررات در شهرداريها ممنوع است

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستائي وزير كشور با تاكيد بر اينكه به كارگيري حتي يك نفر بدون داشتن تخصص و خارج از مقررات در شهرداريها ممنوع است، گفت: حوزه منابع انساني شهرداريها با توجه به آسيب هايي كه وجود نيروي انساني مازاد ايجاد كرده، نيازمند توجه و رسيدگي ويژه به منظور ايجاد تحول در اين زمينه مي باشد.

و به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، سيد محمدعلي افشاني كه در ديدار با جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، روساي شوراها و شهرداران حوزه هاي انتخابيه سخن مي گفت، افزود: هم اكنون شاهديم كه بخش عمده درآمد بسياري از شهرداري ها صرف پرداخت حقوق مي شود و عملا اعتباري براي اجراي پروژه هاي مورد نياز مردم و ايجاد و تقويت زير ساخت هاي شهر باقي نمي ماند.

وي با تاكيد بر اينكه شهرداري ها به هيچ وجه نبايد افراد بيكار و غير متخصص را از روي دلسوزي بكار گيرند، گفت: شوراها و شهرداري ها بايد اين تفكر كه شهرداري اداره كاريابي مي باشد را از ذهن خارج نمايند زيرا مشكلاتي كه وجود نيروي انساني مازاد بدون صلاحيت و تخصص براي شهرداري ها ايجاد كرده، عملا شهرداري را از وظايف اصلي و شهر را از مسير توسعه دور نگاه داشته است.

افشاني در عين حال اظهار كرد: شورا و شهرداري بايد زمينه جذب افراد متخصص و دانشجويان ممتاز دانشگاه هاي معتبر را كه مي توانند با طرح ايده هاي خلاق و تعريف و اجراي پروژه هاي زيرساختي و طرحهاي درآمدزا و اشتغال زا براي شهر مفيد باشند، در شهرداري فراهم نمايند.

رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در ادامه با اشاره به محدوديتهاي مالي موجود براي كمك به بيش از 1240 شهرداري و 33 هزار و 600 دهياري، تصريح كرد: ديگر نمي توان شهرداريها را با كمك هاي ناچيز دولتي كه حكم مسكن را دارند، اداره نمود و شوراها و شهرداري ها بايد بطور جدي در فكر ايجاد درآمد پايدار و توليد ثروت با اتكا به مزيت هاي شهر خود باشند.

افشاني تاكيد كرد: توسعه واقعي شهر زماني تحقق مي يابد كه شورا و شهرداري مزيتهاي شهرها را بخوبي بشناسند و با رفتار صحيح و بدور از تبليغات غير واقعي بتوانند براي اداره شهر به جذب سرمايه گذار، مشاركت مردم و منابع مردمي اتكا كنند.

وي، وجود جاذبه‌هاي طبيعي و اقليم‌هاي متفاوت جغرافيايي براي جذب گردشگر و قرار گرفتن در سرراه هاي ترانزيتي اصلي كشور را از جمله مزيتهايي برشمرد كه در صورت برنامه ريزي هاي صحيح براي تقويت زيرساختهاي صنعت گردشگري و ايجاد مجتمع هاي رفاهي- اقامتي و بازارچه هاي محلي مي تواند براي شهرها درآمد پايدار و اشتغال ايجاد نمايد.

وي همچنين تصريح كرد: توليد ثروت و اضافه كردن مستمر كانون هاي ثروت بايد اولويت كاري شهرداري ها باشد.

افشاني همچنين از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي خواست كه در زمان بررسي لايحه بودجه سال 1397 از احكام مرتبط با شهرداريها و دهياريها حمايت نمايند.

در اين جلسه خديجه ربيعي نماينده بروجن و حميد بنايي نماينده گناباد و بجستان در مجلس شوراي اسلامي و تني چند از شهرداران و روساي شوراهاي حوزه هاي انتخابيه مسائل و مشكلات مربوط به شهرداري ها و مديريت شهري را بيان نمودند كه برخي از آنها عبارت بود از: ضرورت حمايت از شهرداري هاي كم جمعيت، كمك به ايجاد درآمد پايدار، تامين ماشين آلات و قير مورد نياز شهرداري ها، تقويت آتش نشاني ها.

تعداد بازدید: 82
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal